Ojanne Chang, wethouder duurzame energie: "Veel inwoners van De Streek weten inmiddels hoe zij hun woning kunnen verduurzamen. Met deze subsidie voor de arbeidskosten van de installatie maken we het makkelijker om die stap ook echt te zetten. Zo geven we inwoners een extra zetje, maken we onze ambities concreet en laten we zien wat er mogelijk is als we samen de schouders eronder zetten."
Van gezamenlijke ambitie naar concrete uitvoering
In 2022 namen Energiecoöperatie Aengwirden en andere lokale organisaties in De Streek het initiatief om samen werk te maken van de ambitie om De Streek aardgasvrij te maken. Samen met inwoners en de gemeente werkten zij deze ambitie verder uit. Het Streekuitvoeringsplan werd in 2024 door het college vastgesteld. Sindsdien hebben ruim 100 woningen in De Streek een energieadvies gekregen en/of zijn daar kleine energiebesparende maatregelen uitgevoerd.
Voor de uitvoering van wijkuitvoeringsplannen heeft het Rijk middelen beschikbaar gesteld. Een deel daarvan wordt nu ingezet voor de subsidieregeling 'Aengwirden Aardgasvrij'. Met deze subsidie kunnen woningeigenaren in De Streek een tegemoetkoming krijgen in de arbeidskosten van een erkend vakspecialist. Zo wordt het voor meer inwoners mogelijk om hun woning te verduurzamen en samen toe te werken naar een aardgasvrije Streek.
Subsidie voor arbeidskosten van verschillende maatregelen
Woningeigenaren kunnen de subsidie gebruiken voor verschillende verduurzamingsmaatregelen, zoals het isoleren van de woning, het plaatsen van hoogrendementsglas en het installeren van een ventilatie-unit, zonneboiler, all-lectric warmtepomp of elektrische kookvoorziening.
Voor de installatie van een all-electric warmtepomp is maximaal € 2.000 subsidie beschikbaar. Voor de overige maatregelen bedraagt de subsidie maximaal € 1.500. Onder voorwaarden kan de subsidie worden gecombineerd met de landelijke ISDE-subsidie en de gemeentelijke NIP-subsidie.
Aandacht voor natuur
Wie de subsidie wil gebruiken voor het isoleren van het dak, gevel of spouwmuur, moet rekening houden met beschermde diersoorten. Meer informatie hierover staat op https://www.heerenveen.nl//beschermde-diersoorten-en-verduurzaming/.
Meer informatie en aanvragen
De subsidieregeling gaat in op 15 oktober 2026 open en loopt tot en met 31 december 2027. De voorwaarden en het aanvraagformulier zijn te vinden op https://www.heerenveen.nl/subsidie-aengwirden-aardgasvrij/.
Eén voor één groener
Meer weten over Aengwirden Aardgasvrij en de stappen die in De Streek worden gezet richting aardgasvrij wonen? Kijk op Eén voor één Groener: www.eenvooreengroener.nl/aengwirden-aardgasvrij.

16.0 ℃













































